صفحه نخست: بلاگ: خواص هویج

هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامین ها یکی از مهمترین و مفیدترین سبزیجات برای بدن است. خوردن هویج مقاومت بدن را در مقابل بیماری های عفونی بالا می برد.


هویج منبع مهم بتاکاروتن و الیاف می باشد که هر دوی آنها کمک به جلوگیری از سرطان و حمله قلبی می کنند. گروهی از محققین به این نتیجه رسیده اند که سبزیجات ریشه ای تاثیر به سزایی در کاهش میزان حمله های قلبی به خاطر پایین آوردن میزان کلسترول دارند.
 نتیجه بررسیها نشان می دهد افرادی که 6 بار یا بیشتر از سبزیجات ریشه ای در هفته خام یا پخته استفاده می کنند کمتر دچار حملات قلبی می شوند. در هویج یک نوع انسولین گیاهی وجود دارد که اثر کم کننده قند خون را دارا می باشد زنانی که هر روز از هویج خام استفاده می کنند 5 تا 8 بار کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند.
 مصرف هویج سبب برطرف شدن بیماری عدم دفع ادرار ، تورم ، تحریک مجاری هضم ، تنفسی سرفه های مقاوم ، آسم ، اختلالات خونی و دفع کرم می شود.
هویج اعمال روده ها را تنظیم می کند و ار یبوست جلوگیری می کند. هویج را نباید هیچگاه پوست کند زیرا مواد مغذی و ویتامین های خود را از دست می دهد . بلکه باید آن را با برس کاملا تمیز کرده ، شست و مصرف کرد.
هویج از ابتلا به سرطان روده معده کولون و پروستات جلوگیری می کند. هویج خون را تصفیه می کند. هویج روماتیسم و نقرس را برطرف می کند. هویج سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، عمر را طولانی می کند. هویج بواسیر را درمان می کند. خوردن هویج جوشهای صورت را درمان می کند و برای برطرف کردن اسهال بچه ها مفید است. البته با تمام خواص زیادی که هویج دارد در مصرف آن نباید زیاده روی کرد زیرا رنگ پوست و چشم زرد می شود.


12_20131218_161422