صفحه نخست: بلاگ: خواص اسفناج

*فیبر زیاد
یک پیمانه اسفناج حدود %20 فیبر دارد که مانع یبوست است و به هضم غذا کمک می کند. فیبر موجود در این سبزی ، قند خون را پایین نگه داشته و با ایجاد حس سیری می تواند مانع از پرخوری شود.

*مبارزه با سرطان
پژوهشها نشان می دهد فلاونوئید موجود در اسفناج ، تقسیم سلولی سلول های سرطانی در معده و پوست را کاهش داده و همچنین سبب کاهش چشمگیر خطر ابتلای افراد به سرطان پروستات می شود.

*خاصیت ضد التهابی
نئوکسانتین و ویولاکسانتین از جمله مواد ضد التهاب موجود در اسفناج است که نقش مهمی در کنترل التهابات ایفا می کند. این مواد به وفور در اسفناج یافت می شود.


*خاصیت اکسیدانهای قوی

ویتامین E و C ، بتاکاروتن ، منگنز ، روی وسلینیوم موجود در اسفناج همگی آنتی اکسیدان های قوی برای مقابله با پوکی استخوان ، گرفتگی رگ ها و فشار خون بالا است.


*سودمند برای فشار خون

مطالعات دانشمندان نشان داده است پپتیدهای موجود در اسفناج با جلوگیری از فعالیت برخی آنزیمها سبب کاهش چشمگیر فشار خون می شود.


*دوست بینایی انسان
دو آنتی اکسیدان لوتین و زاکسانتین به میزان در اسفناج موجود است که از چشم در برابر آب مروارید و دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه زرد) که به دلیل افزایش سن در برخی سالمندان روی می دهد، محافظت می کند.

*بهبود سیستم ایمنی بدن

یک پیمانه اسفناج حاوی مقادیر فراوانی ویتامین A است که نه تنها برای برخی از بخش های بدن نظیر پوسته های مخاطی و دستگاه تنفسی و روده ای بسیار سودمند است، بلکه یکی از مواد ضروری برای گلبولهای سفید خون برای مقابله با عفونتها است.

*حفظ طراوت پوست
حجم زیاد ویتامین A در اسفناج به سلامت پوست کمک کرده و رطوبت مورد نیاز آن را تامین می کند. به این شکل ، این ماده برای مقابله با پسوریازیس ، آکنه و حتی چین و چروک پوست نیز سودمند خواهد بود.

*تقویت استخوانها
یک پیمانه اسفناج، مقادیر زیادی ویتامین K دارد که می تواند از فعالیت زیاد استئوکلاست (سلولهایی که سبب تخریب استخوانها می شود) جلوگیری کند. همچنین این ویتامین به ساخت استئوکلاسین-پروتئینی که برای حفظ تراکم و مقاومت استخوانها ضروری است-کمک کند.

*تنظیم ساز و کار کلسیم در بدن
ویتامین K یکی از اجزای لازم برای شکل گیری فرآیندی است که از رسوب کلسیم در رگها و در نتیجه تصلب شرایین ها و نیز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

*حفاظت از سیستم عصبی
ویتامین K فراوان در اسفناج به ساخت پوشش اطراف عصب های موجود در بدن کمک میکند.این پوشش نقش مهمی در حفظ سیستم عصبی بدن انسان دارد.


photo.php_20131218_154634