صفحه نخست: خبرها: درخشش صنایع غذایی شهره در نمایشگاه" DBX " سلیمانیه عراق

صادر کنندگان صنایع غذایی امسال از موفق ترین و بهترین های نمایشگاه بوده اند .

نمایشگاه" DBX "نهمین دوره خود را در 29 آبان تا 2 آذر سال 92 در مرکز نمایشگاهی تسلوجه برگزار کرد .

نمایشگاه امسال در وسعتی به متراژ 9 هزار و 600 متر با 270 شرکت کننده از کشورهای عراق _ ترکیه_ آلمان - آمریکا_ چین_ عربستان سعودی _ یونان و ایران برگزار شد . 37 شرکت کننده ایرانی در شاخه های صنایع غذایی _ ساختمان _ شیر آلات و تجهیزات صنعتی در فضایی به وسعت 549 متر شرکت کردند . این نمایشگاه نسبت به سال گذشته حدود 25 درصد رشد داشت .

افتتاحیه نمایشگاه با حضور استاندار سلیمانیه - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه - سرکنسول ترکیه و رییس اتاق بازرگانی سلیمانیه برگزار شد. در دومین روز نمایشگاه عبدا... حاج سعید مشاور اقتصادی رییس جمهور عراق ( جلال طالبانی) از نمایشگاه بازدید کرد . وی از تک تک غرفه های ایرانی بازدید و با مدیران شرکتها گفتگو کرد و در جریان فعالیتهای صادراتی آنها قرار گرفت . حاج سعید با زبان شیرین فارسی با غرفه های ایرانی صحبت می کرد و به شرکت کنندگان  ایرانی قول داد زمین و تسهیلات در اختیارشان قرار داده شودتا بتوانند در کردستان عراق فعالیتهای خود را توسعه دهند.صنایع غذایی مشارکت کننده در نهمین دوره نمایشگاه بازرگانی "DBX" عبارت بودند از :

1- شرکت صنایع تبدیلی گلستان ( شهره)

2- شرکت صنایع غذایی سحر همدان

3- شرکت شونیز ( داداش برادر)

4- شرکت گلین

5- شرکت تکدانه

6- شرکت صباجهاد

7- شرکت پیچک( زیر مجموعه صبا جهاد)

8- ماشین سازی کوشش کاران

* شایان ذکر است به همین مناسبت مشاور محترم اقتصادی رییس جمهور عراق در اقلیم کردستان از بین شرکت کنندگان در نمایشگاه سلیمانیه چند شرکت از ایران را برای مذاکره رو در رو به حضور پذیرفتند که از آن جمله شرکتها , شرکت صنایع تبدیلی گلستان بود.

Picture_035_20140128_234542 Picture_034_20140128_234436